Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi

Danimarka; resmî adı Danimarka Krallığı, Kuzey Avrupa’da konumu İskandinav ülkeleri arasında yer almaktadır.  Güneyde Almanya, doğuda İsveç ile komşudur. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka’ya aittir. İzlanda ise 1944’e dek Danimarka’nın egemenliği altında kalmıştı. Ülkenin güney komşusu Almanya’dır, İsveç doğu komşusudur. 5,5 milyon nüfusa sahip olması ve dünyanın refah seviyesi yüksel ülkelerinden biridir. 1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi Danimarka, Avrupa ülkeleri arasında serbest dolaşım hakkı tanıyan Schengen Anlaşma tarafı ve bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Danimarka’ya ziyaret etmek isteyenler Umuma mahsus pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Danimarka vizesi müracaat etmesi gerekmektedir. Danimarka ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları 180  gün içerisinde 90 gün konaklama süresini aşmayacak şekilde vizeden muaf tutuluyor. 90 günü aşacak Danimarka seyahatleri için Danimarka vize başvurusunda şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Danimarka vizesi; Danimarka ve Avrupa’nın tümünde serbest dolaşım hakkı tanıyan Schengen vizesi bir geçiş belgesidir. Öncelik olarak alınan vize ile Danimarka’ya seyahat ettikten sonra diğer ülkelere de serbestçe giriş yapabilirsiniz. Yapacağınız Danimarka vize ile seyahat edeceğiniz için Schengen bölgesine Danimarka ülkesinden giriş yapmanız çok önemlidir. En önemli konu ise vizeyi ilk aldığınız ülkeden başlayıp Türkiye’ye dönmeden Avrupa’nın diğer ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Danimarka Vize İşlemleri

Vize Başvurusu için Lütfen İletişime Geçiniz.

Danimarka’ya seyahat etmek için yapılacak başvuru vize türü, seyahat amacınıza göre uygun yapmanız çok önemlidir. Aynı şekilde, çalışma durumuza göre sizden talep edilen evraklar da farklı olacaktır. İlgili online formu eksiksiz doldurulması, Danimarka Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesidir. Danimarka Konsolosluğu’na has bir esneklik olarak, bazı belgeleriniz eksik olsa dahi başvurunuz kabul edilir, ancak eksik evraklarla yapılan başvuruların olumlu sonuçlanma ihtimali çok düşük olacaktır.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru yapacak olan kişinin pasaportu olması ve Danimarka’ya seyahat amacını belirlemesi gerekir. Hangi amaçla seyahat edeceğini belirleyip buna uygun vize türü için başvuru yapmadan önce kişinin mesleki durumu da önem kapsamaktadır.

Danimarka’ya seyahat amacına göre; turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti gibi dallara ayrılmakta ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak farklı evraklar da bulunmaktadır. Başvuru evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, memur, işveren, öğrenci, ev hanımı, esnaf, çalışmayan veya serbest meslek sahibi olmasına göre değişiklik göstermektedir.

Kişiye uyan vize cinsi tanımlayıp alakalı vizenin dokümanlarını hazırladıktan sonra ilgili belgeleri yetkilendirdiği müracaat merkezi tarafından istenen belgeleri hazırlamalıdır.

Evrakları kusursuz ve hatasız hazırlamak Danimarka vizesi nasıl alınır ilgili önemli bir cevap olup bu çok önemli adımda, vize sürecinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi ile tarafımız vasıtasıyla başvuru yapmanız müracaatınız da kolay ve rahat biçimde gerçekleştirmenizi sağlar ve hata yapma ihtimalini ortadan kaldırır. Vize hakkında soruları cevaplama, evrak takibi, randevu alma, vize başvuru formunun doldurulması, vizenin sonuçlanma süreci gibi bütün adımlarda sizlere yardımcı olmakta ve zaman kaybını engellemektedir. Danimarka vize müracaatına başlatmak için bize ulaşıp vize müracaat türüne göre sizlere yardım etmektedir.

Danimarka Vizesi Türleri

Danimarka vizesi uzun ve kısa süreli vize olarak iki kısmada olmakta birlikte seyahat süresi olup 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türü olup şahsen kendisi yapmaktadır. Bu vizeye uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle Danimarka’ya gidecek olan kişileri içindir. Danimarka kısa süreli vize ise seyahat süresi 90 günü aşmayacak kişilerin başvuracağı Danimarka vizesi içinde türlere ayrılmakta olup seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Danimarka’ya gitmek için nedeniniz ;

 • Tatil amaçlı seyahat ise turistik vize başvurusu,
 • Ticari ya da fuar katılımı amacıyla gidecekseniz ticari vize başvurusu,
 • Aile veya arkadaş ziyaret ise Aile-Arkadaş ziyareti vize başvurusu,
 • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise Kültürel amaçlı vize başvurusu,
 • Transit geçişleriniz için transit vize başvurusu,

Firmamız, Danimarka vize başvurusu gerçekleştirecek kişi ve kurumlara hizmet etmekte olup, İşlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, otel/uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır.

Danimarka Turistik Vizesi (Akraba, Arkadaş Ziyareti)
Danimarka’ya Aile-Akraba ziyaretleri için ziyaret etmek amacıyla Danimarka’ya seyahat etmek istiyorsanız, yapılan başvuru olarak ‘Akraba ve Arkadaş ziyareti’ kapsamında vize başvuru yapılması gerekmektedir. Sizi davet eden yaşadığı şehir ’de ikamet eden kişi Belediye ’den davetiye için başvuru yapıp orijinal daveti size kısa zamanda ulaştırmasıdır. Davetiye Size ulaştıktan sonra dikkat etmeniz gereken sizin çalışma durumunuz ya da ‘Sponsor’ olarak evraklarınızın hazırlayacaksınız.

Danimarka Turistik Vizesi (İşveren)
Danimarka, Türkiye arasındaki iş ticaretin dolayı iş insanları tarafından sık tercih edilen bir ülke olsa ’da iş insanları bazen turistik amaçlı ziyaret etmek ister.

Danimarka Turistik Vizesi (Çalışan)
Özel şirkette çalışıyorsunuz; Danimarka’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize başvurusunda bazı evraklar hazırlamanız gerekecektir.

Danimarka Turistik Vizesi (Kamu Çalışanı)
Kamu’da çalışan olarak Danimarka’ya seyahat etmeyi planlayanlar vize almak için bazı evraklar hazırlamanız gerekecektir. Kamu çalışanları, kâr amacı gütmeyen bir dolayı özel çalışan veya işverenler kadar evrak hazırlamak durumunda kalmamaktadır. Standart belgelerin dışında kurumdan istenilen belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.

Danimarka Turistik Vizesi (Emekli)
Aile veya diğer turistik amaçlarla Danimarka’ya seyahat edenler turistik seyahat etmek isteyen emekliler, kendilerinden talep edilen belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirler.

Danimarka Turistik Vizesi (Çiftçi)
mesleği çiftçilikle uğraşan Türk vatandaşları, diğer sigortalı çalışan ve iş yeri sahiplerinden iki temel noktada ayrılır. Vergi levhasıyla faaliyet göstermeyen çiftçilerin pek çoğu tarım sigortasına bağlı olarak çiftçilik belgesi almak zorundadır. Çiftçilik işiyle uğraşıyorsanız, vize alabilmek belirli evrakları sunmanız gerekecektir.

Danimarka Turistik Vizesi (Öğrenci)
Eğitim kurumunda okuyan öğrenciler çalışma sektöründe aktif ve maddi yeterlilikleri olmadığı için masraflarını karşılayacak bir sponsor ihtiyaç duyulur. Danimarka turistik vizesini alabilmesi için bu sponsorlar ise aile bireyleridir. Sponsor destekli turistik vize başvurularında, sponsor’un çalışma statüsüne göre talep edilen belgelerin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.

Danimarka Turistik Vizesi (Ev Hanımları, Çalışmayan & İşsiz)
Ev hanımı, çalışmayanlar bir kurum ya da özel sektörde düzenli çalışmayanlar gerekli evrakları yerine getirdiği takdirde işsiz olsanız dahi vize alabilirler. En unsur konu ise seyahat edecek kişinin masraflarını karşılayacak aile bireyin vize başvuru sahibine sponsor olmasıdır. Yakınınız, çalışma durumuna bağlı olarak evraklarını hazırlayarak başvurunuz ve seyahatiniz için size destek olmaktadır. Çalışmayan bazı kişilerin yaşlarından dolayı vize alımında sıkıntılar yaşayabilir.

Danimarka Ticari Vizesi (İşveren, Çalışan)
Danimarka ticari amaçla seyahat etmeyi planlayanlar ise, seyahatin amacı olarak Danimarka Konsolosluğu tarafından ‘ticari vize’ kapsamında değerlendirilebilmesi için bazı şartlar vardır. Bunların en önemlisi, başvuru yapanın mesleğiyle ilgili Danimarka’daki bir firmayla görüşmeye yada bir fuara katılacak olmasıdır. Danimarka’dan ticari vize başvurularında, davet eden firmanın davetiyesi antetli kağıda yazılmış, gidecek olan kişileri pasaport bilgileri ve imzalı ve kaşeli olmalıdır. Davetiye e-mail yoluyla da iletilebilir, fotokopisi kabul edilmektedir. Fuar için vize başvurusu yapanların İsimleri görünmesi ve fuar biletlerini ibraz etmeleri avantaj sağlayacaktır.

Danimarka vizesi

Danimarka Vize Başvuru Adımları

Danimarka Schengen vizesiyle seyahat etmek için firmamızdan destek alarak başvuru konusunda hızlı şekilde yol alabilirsiniz. Danimarka vize işlemlerinizde firmamız ile yapacağınızda izleyeceğiniz adımlar bulunmaktadır.

 • Telefon yada ofise gelerek iletişime geçip vize sürecini başlatabilirsiniz. Size sorular yöneltecek ve yanıtlarınız doğrultusunda gerekli evrak bilgilerini printer çıktısı yada mail ortamında gönderilir.
 • Gönderilen evrak listesini eksiksiz tamamlamalısınız ve dosyanızı hazırlamış olursunuz.
 • Sizden istenen tüm evrakları hazırlayarak dosya haline getirdikten sonra şahsen ofislerimize gelerek ya da kargoyla firmamıza ulaştırabilirsiniz.
 • Danimarka vize başvurusu için hazırladığınız dosya firmamıza ulaştıktan ve tarafımızca incelendikten sonra varsa eksik ve hatalı evraklarınızın bilgisi sizinle paylaşılacaktır.
 • 25 Eylül 2014’ten itibaren Schengen vize başvurusu yapacakların biometrik bilgilerinin ve parmak izlerinin kaydı zorunlu hale gelmiştir. Bu tarihten sonra herhangi bir Schengen ülkesine biometrik ve parmak izi bilgilerini kaydettirmemiş yada ilk defa vize alacak başvuru sahiplerini bu bilgileri vermek üzere başvuru merkezine temsilcilerimiz davet edecektir. Bu verilerin beyanı sürecinde başvuru sahibine eşlik ederek başvurunun sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacaktır. 25 Eylül 2014 sonrasında Schengen vizesi alanların bilgileri 2017 yılından önceki verilen parmak izi olduğundan başvuru merkezine parmak izi beyanı için gelmeleri gerekmektedir. 2017 yılından sonra verilen parmak izi başvuru sahipleri parmak izi için gelmesine gerek yoktur.
 • Biometrik bilgilerini veren ve vermesine gerek olmayan tüm başvuru sahiplerinin vize işlem süreçleri firmamızın kontrolündedir. Danimarka vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresinin 5 iş günü arasında olacağı öngörülebilir. Bu süreç konsolosluğun ek belge talep etmesi ve konsolosluk resmi tatil günlerine göre değişebilir. Tüm vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri pasaportlarını ofisimize şahsen gelerek ya da verdikleri adresten kargo yoluyla teslim alabilmektedir.

Danimarka Vizesi Randevusu

Danimarka vizesi başvuru için randevu zorunlu olup Danimarka Vize Randevusu için randevu günü ve saatinde başvuru merkezinde olması gerekir. Konsolosluğa yapılan müracaatların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili dönemlerinde ileri tarihe randevu verileceğinden dolayı seyahat tarihinden en az 1 ay, en fazla 6 ay önce müracaat etmelisiniz.

Danimarka vize müracaat için gerekli olan randevu şahsa özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. Danimarka vize başvuru sahibi şayet randevu günü ve saati Danimarka müracaat merkezinde olamazsa Danimarka vizesi için yeni bir randevu oluşturması gerekmektedir. Firmamız ile oluşturacağınız Danimarka vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatinde oluşturulmaktadır.

Danimarka Vize Başvurusu 2020

Danimarka’ya vizesi seyahat etmeyi planlayanlar yapılması gereken öncelikle vize türüne göre ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Bunun için size uygun olan Danimarka vize başvurusu 2020 yılı güncel evrak listesini hazırlar printer çıktısı veya size mail olarak firmamız iletir.

Şahsınızın hazırlaması gereken belgelerin yanında kişisel statünüze göre iş yerinizden temin edeceğiniz ve gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir. Ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlanır. Randevu gününüz onayınız’dan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte Danimarka vize başvuru merkezine yapılır.

Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir; belirtilen gün ve saatte yetkili arkadaşlarımızla birlikte Danimarka vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir. Biometrik parmak izi bilginizin Schengen vize veri tabanına kaydedilmesi Schengen vize yönetmeliğinin kurallarından biridir. Daha önceden Schengen vizesi almamış olan başvuru sahiplerinin parmak izi verme işlemini mutlaka yapması gerekmektedir.

Danimarka vize müracaatta dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bölge ayrımı yoktur. Danimarka vize başvuru randevu kağıdını ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu onayınızı ibraz edemezseniz başvurunuz alınmayacaktır. Eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular sizler için sorun oluşturabilmektedir. Başvurunuz eksik evrakla kabul edilebilir ve bunun sonucunda vizeniz reddedilebilir; hatalı evraklarla yapılan başvurunuz ise geri çevrilebilir.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vizelerinin türüne göre hazırlanması ve online formu doldurulması için gereken bazı temel evrakları vardır. Pasaport, biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sigortası ve başvuru formu bu evraklar arasında yer almaktadır.

Başvuru formu size ait bilgilerin online olarak doldurulan bir form olup size ait bilgilerin kusursuz ve Danimarka Konsolosluğunun istediği eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Form üzerinden herhangi bir karalama, oynama yapılmaması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Danimarka vize başvuru online formu tarafımızca uygun ve kusursuz şekilde hazırlanır.

Danimarka Vize Ücreti 2020

Danimarka Konsolosluğuna ödenmesi gereken vize başvuru harcı talep edilen vize türü ve başvuru sahibinin yaşına göre farklılık göstermektedir. Bu ücret Schengen üye ülkelerin belli bir ücrete tabii içerisinde olup konsolosluk vize harcı, başvuru merkezi ücreti, seyahat sağlık sigortası, firmamızın danışmalık olarak alınan yer almaktadır.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vize başvurusu için gerekli tüm evrakları eksiksiz hazırlandıktan ve başvuru merkezindeki randevuya gidilerek biometrik veri kaydı yapıldıktan sonra başvuru dosyası son halini almaktadır. Dosyanın başvuru merkezinden sonra Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilme aşamasından sonra vize kabul ya da ret kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Dosya prosedüre alındıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama 7 ila 10 iş günü olacaktır. İşlem süreleri konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek evrak veya evrak değişikliği taleplerine, resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurularının kaç gün sonra sonuçlanacağı değişkenlik gösterebileceği için herhangi bir gecikmenin ve aksamanın yaşanmaması adına vize müracaatlarınız seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde yapmanızı önermekteyiz.

Danimarka vize müracaat sırasında ve vize sonuçlanma aşamasında tüm süreci sizinle beraber takip edebilmekte olup bu süreci en kolay ve hızlı şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vize işlem ve sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olup, firmamızın süreç ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Danimarka Vize Reddi

Danimarka Vize Reddi Nedenleri

Vize başvuruları olumlu olduğu gibi Danimarka vize reddi ile de sonuçlanabilmektedir. Reddedilmesinin birçok sebebi olabilir.

 • Vize başvuru formlarının eksik ya da hatalı doldurulması,
 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi,
 • Doğru vize türü ile başvuru yapılmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını kanıtlayan evrakların (banka hesabı, gelir belgesi vb.) yetersiz ya da eksik olması,
 • Kişinin seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair yeterli ve ikna edici kanıt sunulamaması,
 • Seyahat planlamasının inandırıcı bulunmaması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyon bilgilerin sistemde görünmemesi gibi

Yukarıdaki nedenler bunların en başında gelmektedir. Vize başvurusu yapılırken tüm bu maddelere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Danimarka Konsolosluğu tarafınıza ret kararını ve nedenlerini açıklayan bir form gönderilir. Bu formda belirtilen nedenleri inceleyip gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret kararı çıkarsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

Danimarka Vizesi Ret İtirazı Nasıl Yapılır?

Danimarka vizesi ret ile sonuçlanan umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ret kararına itiraz etme ve temyize gitme hakkına sahip olup itiraz ilgili konsolosluklara şahsen yada mail yoluyla yapılabilmektedir. Konsolosluğa yazacağınız itiraz ilgili Danimarka’ya neden seyahat etmek istediğinizi detaylı bir iyi niyet mektubu yazmanız çok önemlidir. Bu mektupta mesleki durumunuzu anlatmanız da etkili olacaktır. İtirazınızı şahsen veya mail yoluyla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz seyahat hakkında evrakları eklemeniz doğru olacaktır.

Reddi almanız durumunda itiraz işlemleri ve yeniden başvuru yapmak için firmamızca tekrar ilerlemeniz vizenizin olumlu sonuçlanması açısından daha avantajlı olacaktır. Eksiklerin belirlenmesi; seyahat amacına uygun, doğru ve hatasız evraklarla başvuru yapılması, hızlı ve kolay randevu alma konularında firmamızla iletişime geçebilir ve danışmanlık alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar

STANDART EVRAKLAR (HER BAŞVURU İÇİN OLMASI SORUNLU EVRAKLAR)

TURİSTİK GİDECEKLER İÇİN BANKA DÖKÜMÜ

 • Şirket çalışanı ise şahsi banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)
 • Şirket sabihi ise şahsi yada şirket banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

TİCARİ GİDECEKLER İÇİN EVRAKLAR

 • Şirket Davetiyesi (Firma yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olacak)
 • Şirketin Banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

AILE ZIYARETINE GIDECEKLER IÇIN EVRAKLAR

 • Belediye Onaylı Davetiye
 • 3 Aylık Maaş dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa)
 • Şahşi Banka hesap hareketleri dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan)

ŞİRKET SAHİBİ VE FİRMA ORTAKLARI İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Faaliyet belgesi (Orjinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Tescil Bağ-kur Dökümü (E-Devletten alabilirsiniz)

ŞİRKET ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyid eden konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Faaliyet belgesi (Orjinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • SSK İşe giriş bildirgesi
 • SGK Tescil Hizmet dökümü (E-Devlet üzerinden alınıp barkodlu olacak)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)

SERBEST MESLEK SAHİPLERİ İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Oda sicil kaydı (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Tescil Barkodlu Bağ-kur dökümü (E-Devlet alabilirsiniz)

AVUKATLAR İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben yazılmış kaşeli ve imzalı vize talep dilekçesi
 • Baro’dan belge (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Avukatlık Kimliği (Fotokopisi)

ÇİFTÇİLER İÇİN

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Bağlı bulunduğu makamdan onaylı görev ve izin yazısı
 • Resmi kurum görev kimlik kartı fotokopisi (Önlü arkalı)
 • Maaş bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)
 • Bağkur dökümü (Var ise E-Devlet üzerinden alınabilir)

EMEKLİLER İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Emekli cüzdanı veya Emekli yazısı (Emekli olduğu kurumdan)
 • Maaş dökümü (Emekli maaşı alınan bankadan, son 3 aylık güncel bakiye ve kaşe imza)

EV HANIMLARI İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Evlilik Cüzdan (Varsa 2-3 sayfasının fotokopisi)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.

ÖĞRENCİ VE ÇOCUKLAR İÇİN

 • Öğrenci Belgesi (Fotokopisi)
 • 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan seyahat izni için noter tasdikli muvaffakatname (Orijinal ve yeni tarihli olup)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.