Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi

Hollanda; (Nederland) veya resmî olarak Hollanda Krallığı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa’dadır, ayrıca Karayipler’de üç adası bulunmaktadır.

Hollanda, Belçika ve Almanya’ya sınır komşusu olan Avrupa’nın gözdesi olmasının yanı sıra tüm dünyadan milyonlarca turist tarafından tercih edilerek yoğun talep görmektedir.

2019 yılında Hollanda’nın nüfusu 17 milyon 197 bin 54 kişidir. Hollanda’da ikamet eden yoğun Türk nüfusu nedeniyle her yıl pek çok Türk vatandaşı bu ülkeye akraba-arkadaş ziyareti için de seyahat etmektedir. 2019 yılının resmi rakamlarına göre Hollanda’da yaklaşık 405 bin 515 Türk asıllı Hollanda vatandaşı yaşamaktadır.

Umuma mahsus pasaporta sahip her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya ziyaret etmek isteyenler Hollanda vizesi müracaat etmesi gerekmektedir. Hollanda ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları 6 ay içerisinde 90 gün konaklama süresini aşmayacak şekilde vizeden muaf tutuluyor. 90 günü aşacak Hollanda seyahatleri için Hollanda vize başvurusunda şahsen bulunmaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Hollanda vizesi almalıdır.

Hollanda vizesi Avrupa’nın tümünde serbest dolaşım hakkı tanıyan Schengen vizesi izin belgesidir. İlk öncelik olarak Hollanda’ya seyahat ettikten sonra diğer ülkelere de serbestçe giriş yapabilirsiniz. Yapacağınız Hollanda vize ile seyahat edeceğiniz için Schengen bölgesine Hollanda ülkesinden giriş yapmanız çok önemlidir. En önemli konu ise vizeyi ilk aldığınız ülkeden başlayıp Türkiye’ye dönmeden Avrupa’nın diğer ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Hollanda Vizesi alımında bir özelliği Belçika ve Lüksemburg’a direk uçabilirsiniz.

Hollanda Vize İşlemleri

Vize Başvurusu için Lütfen İletişime Geçiniz.

Hollanda’ya seyahat etmek için başvuracağınız vize türü, seyahat amacınıza göre uygun başvuru yapmanız çok önemlidir. Aynı şekilde, çalışma durumuza göre sizden talep edilen evraklar da farklı olacaktır. İlgili online formu eksiksiz doldurulması, Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesidir. Hollanda Konsolosluğu’na has bir esneklik olarak, bazı belgeleriniz eksik olsa dahi başvurunuz kabul edilir, ancak eksik evraklarla yapılan başvuruların olumlu sonuçlanma ihtimali çok düşük olacaktır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda’ya seyahat amacına göre; turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti gibi dallara ayrılmakta ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak farklı evraklar da bulunmaktadır. Başvuru evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, memur, işveren, öğrenci, ev hanımı, esnaf, çalışmayan veya serbest meslek sahibi olmasına göre değişiklik göstermektedir.

Şahsa uyan vize cinsini tanımlayıp alakalı vizenin dokümanlarını hazırladıktan sonra ilgili belgeleri yetkilendirdiği müracaat merkezi tarafından istenen belgeleri hazırlamalıdır.

Evrakları kusursuz ve hatasız hazırlamak Hollanda vizesi nasıl alınır soru ile ilgili önemli bir cevap olup bu çok önemli adımda, vize sürecinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olan tarafımızda vasıtasıyla müracaat yapmanız müracaatınız da hızlı ve rahat biçimde gerçekleştirmenizi sağlar ve hata yapma ihtimalini ortadan kaldırır. Vize hakkında soruları cevaplama, evrak takibi, randevu alma, vize müracaat formunun doldurulması, vizenin sonuçlanma süreci gibi bütün adımlarda sizlere yardımcı olmakta ve zaman kaybını engellemektedir. Hollanda vize müracaatına başlatmak için bize ulaşıp vize müracaat türüne göre sizlere yardım etmektedir.

Hollanda Vizesi Türleri

Hollanda vizesi uzun süreli vize ve kısa süreli vize olarak iki kısmada olmakta birlikte seyahat süresi 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türü olup şahsen kendisi yapmaktadır. Bu vizeye uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle Hollanda’ya gidecek olan kişileri içindir. Hollanda kısa süreli vize ise seyahat süresi 90 günden az olacak kişilerin başvuracağı Hollanda vizesi içinde türlere ayrılmakta olup seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Hollanda’ya gitmek için nedeniniz ;

 • Tatil amaçlı seyahat ise turistik vize başvurusu,
 • Ticari ya da fuar katılımı amacıyla gidecekseniz ticari vize başvurusu,
 • Aile veya arkadaş ziyaret ise Aile-Arkadaş ziyareti vize başvurusu,
 • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise Kültürel amaçlı vize başvurusu,
 • Transit geçişleriniz için transit vize başvurusu,

Türkiye Cumhuriyeti devletinde ikamet eden ve çalışma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’den Hollanda vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Firmamız, Hollanda vize başvurusu gerçekleştirecek kişi ve kurumlara hizmet etmekte olup, İşlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, otel/uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır.

Hollanda Turistik Vizesi (Akraba, Arkadaş Ziyareti)
Türk nüfusun yoğun olduğu Hollanda’da Aile-Akraba ziyaretleri için çok ziyaret edilen bir ülkedir. Akrabanız ya da arkadaşınız ziyaret etmek amacıyla Hollanda’ya seyahat etmek istiyorsanız, yapılan başvuru olarak ‘Akraba ve Arkadaş ziyareti’ kapsamında vize başvuru yapılması gerekmektedir. Sizi davet eden yaşadığı şehir ’de ikamet eden kişi Belediye ’den davetiye için başvuru yapıp orijinal daveti size kısa zamanda ulaştırmasıdır. Davetiye Size ulaştıktan sonra dikkat etmeniz gereken sizin çalışma durumunuz ya da ‘Sponsor’ olarak evraklarınızın hazırlayacaksınız.

Hollanda Turistik Vizesi (İşveren)
Hollanda, Türkiye arasındaki yoğun iş ticaretin dolayı işverenler tarafından sık tercih edilen bir ülke olsa ’da işverenler bazen turistik amaçlı ziyaret etmek ister.

Hollanda Turistik Vizesi (Çalışan)
Özel şirkette çalışıyorsanız Hollanda’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize başvurusunda bazı evraklar hazırlamanız gerekecektir.

Hollanda Turistik Vizesi (Kamu Çalışanı)
Kamu kurumunda çalışan olarak Hollanda’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize almak için bazı evraklar hazırlamanız gerekecektir. Kamu çalışanları, kâr amacı gütmeyen bir kurumda çalıştıklarından dolayı özel çalışan veya işverenler kadar evrak hazırlamak durumunda kalmamaktadır. Standart belgelerin dışında kurumdan istenilen belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.

Hollanda Turistik Vizesi (Emekli)
Aile veya diğer turistik amaçlarla Hollanda’ya seyahat edenler önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hollanda’da Türk nüfusu yoğunluğu nedeniyle de Schengen ülkeleri arasında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Hollanda’ya turistik seyahat etmek isteyen emekliler, kendilerinden talep edilen belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirler.

Hollanda Turistik Vizesi (Çiftçi)
Hollanda çiftliğin yoğun olduğundan mesleği çiftçilikle, diğer sigortalı çalışan ve iş yeri sahiplerinden iki temel noktada ayrılır. Vergi levhasıyla faaliyet göstermeyen çiftçilerin pek çoğu tarım sigortasına bağlı olarak çiftçilik belgesi almak zorundadır. Çiftçilik işiyle uğraşıyorsanız, vize alabilmek belirli evrakları sunmanız gerekecektir.

Hollanda Turistik Vizesi (Öğrenci)
Öğrenciler eğitim görmeleri nedeniyle çalışma sektöründe aktif yer almadığı gibi ve maddi yeterlilikleri olmadığından masraflarını karşılayacak bir sponsor ihtiyaç duyulur. Hollanda turistik vizesini alabilmesi için bu sponsorlar aile bireyleridir. Sponsor destekli turistik vize başvurularında, sponsor’un çalışma statüsüne göre talep edilen belgelerin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.

Hollanda Turistik Vizesi (Ev Hanımları, Çalışmayan & İşsiz)
Seyahat etmek isteyen Ev hanımı, çalışmayanlar bir kurum ya da özel sektörde düzenli olmak şart değildir. Gerekli evrakları yerine getirdiğiniz takdirde işsiz olsanız dahi vize alabilirsiniz. En önemli konu ise seyahat edecek kişinin masraflarını karşılayacak aile bireyin size sponsor olmasıdır. Yakınınız, çalışma durumuna bağlı olarak evraklarını hazırlayarak başvurunuz ve seyahatiniz için size destek olmaktadır. Çalışmayan bazı kişilerin yaşlarından dolayı vize alımında sıkıntılar yaşayabilir.

Hollanda Ticari Vizesi (İşveren, Çalışan)
Hollanda ticari amaçla seyahat etmeyi planlayanlar ise, seyahatinizin amacı olarak Hollanda Konsolosluğu tarafından ‘ticari vize’ kapsamında değerlendirilebilmesi için bazı şartları gerekiyor. Bunların en önemlisi, başvuru yapanın mesleğiyle ilgili Hollanda’daki bir firmayla görüşmeye yada bir fuara katılacak olmasıdır. Hollanda’dan ticari vize başvurularında, davet eden Alman firmanın davetiyesi antetli kağıda yazılmış, gidecek olan kişileri pasaport bilgileri ve imzalı ve kaşeli olmalıdır. Davetiye e-mail yoluyla da iletilebilir, fotokopisi kabul edilmektedir. Fuar için vize başvurusu yapanların İsimleri görünmesi ve fuar biletlerini ibraz etmeleri avantaj sağlayacaktır.

Hollanda vizesi

Hollanda Vize Başvuru Adımları

Schengen vizesiyle girilen Hollanda’ya seyahat etmek için firmamızdan destek alarak başvuru konusunda hızlı şekilde yol alabilirsiniz.
Hollanda vize işlemlerinizde firmamız ile yapacağınızda izleyeceğiniz adımlar bulunmaktadır.

 • Telefon yada ofise gelerek iletişime geçip vize sürecini başlatabilirsiniz. Size sorular yöneltecek ve yanıtlarınız doğrultusunda gerekli evrak bilgilerini printer çıktısı yada mail ortamında gönderilir.
 • Gönderilen evrak listesini eksiksiz tamamlamalısınız ve dosyanızı hazırlamış olursunuz.
 • Sizden istenen tüm evrakları hazırlayarak dosya haline getirdikten sonra şahsen ofislerimize gelerek ya da kargoyla firmamıza ulaştırabilirsiniz.
 • Hollanda vize başvurusu için hazırladığınız dosya firmamıza ulaştıktan ve tarafımızca incelendikten sonra varsa eksik ve hatalı evraklarınızın bilgisi sizinle paylaşılacaktır.
 • 25 Eylül 2014’ten itibaren Schengen vize başvurusu yapacakların biometrik bilgilerinin ve parmak izlerinin kaydı zorunlu hale gelmiştir. Bu tarihten sonra herhangi bir Schengen ülkesine biometrik ve parmak izi bilgilerini kaydettirmemiş yada ilk defa vize alacak başvuru sahiplerini bu bilgileri vermek üzere başvuru merkezine temsilcilerimiz davet edecektir. Bu verilerin beyanı sürecinde başvuru sahibine eşlik ederek başvurunun sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacaktır. 25 Eylül 2014 sonrasında Schengen vizesi alanların bilgileri 2017 yılından önceki verilen parmak izi olduğundan başvuru merkezine parmak izi beyanı için gelmeleri gerekmektedir. 2017 yılından sonra verilen parmak izi başvuru sahipleri parmak izi için gelmesine gerek yoktur.
 • Biometrik bilgilerini veren ve vermesine gerek olmayan tüm başvuru sahiplerinin vize işlem süreçleri firmamızın kontrolündedir. Hollanda vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresinin 5 iş günü arasında olacağı öngörülebilir. Bu süreç konsolosluğun ek belge talep etmesi ve konsolosluk resmi tatil günlerine göre değişebilir. Tüm vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri pasaportlarını ofisimize şahsen gelerek ya da verdikleri adresten kargo yoluyla teslim alabilmektedir.

Hollanda Vizesi Randevusu

Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin randevu alması zorunludur. Hollanda Vize Randevusu için Başvuru Merkezi vize randevusu olmayan kişileri bazı istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Konsolosluğa yapılan müracaatların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili dönemlerinde ileri tarihe randevu verileceğinden dolayı seyahat tarihinden en az 1 ay, en fazla 6 ay önce müracaat etmelisiniz.

Hollanda vize müracaat için gerekli olan randevu şahsa özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. Hollanda vize başvuru sahibi şayet randevu günü ve saati Hollanda müracaat merkezinde olamazsa Hollanda vizesi için yeni bir randevu oluşturması gerekmektedir. Firmamız ile oluşturacağınız Hollanda vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatinde oluşturulmaktadır.

Hollanda Vize Başvurusu 2020

Hollanda’ya vize almaya karar verdikten sonra yapmanız gereken öncelikle vize türüne göre ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Bunun için size uygun olan Hollanda vize başvurusu 2020 yılı güncel evrak listesini hazırlar printer çıktısı veya size mail olarak firmamız iletmektedir.

Şahsınızın hazırlaması gereken belgelerin yanında statünüze göre iş yerinizden temin edeceğiniz belgelerle birlikte gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir. Ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlanır. Randevu gününüz onayınız’dan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte Hollanda vize başvuru merkezine yapılır.

Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir; belirtilen gün ve saatte yetkili arkadaşlarımızla birlikte Hollanda vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir. Biometrik parmak izi bilginizin Schengen vize veri tabanına kaydedilmesi Schengen vize yönetmeliğinin kurallarından biridir. Daha önceden Schengen vizesi almamış olan başvuru sahiplerinin parmak izi verme işlemini mutlaka yapması gerekmektedir

Hollanda vize müracaatta dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bölge ayrımı yoktur. Hollanda vize başvuru randevu kağıdını ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu onayınızı ibraz edemezseniz başvurunuz alınmayacaktır. Eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular sizler için sorun oluşturabilmektedir. Başvurunuz eksik evrakla kabul edilebilir ve bunun sonucunda vizeniz reddedilebilir; hatalı evraklarla yapılan başvurunuz ise geri çevrilebilir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vizelerinin türüne göre hazırlanması ve doldurulması gereken bazı temel evrakları vardır. Pasaport, biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sigortası ve başvuru formu bu evraklar arasında yer almaktadır.

Başvuru formu size ait bilgilerin online olarak doldurulan bir form olup size ait bilgilerin kusursuz ve Hollanda Konsolosluğunun istediği kesiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Form üzerinden herhangi bir karalama, oynama yapılmaması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Hollanda vize başvuru online formu tarafımızca uygun ve kusursuz şekilde hazırlanır.

Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda Konsolosluğuna ödenmesi gereken vize başvuru harcı talep edilen vize türü ve başvuru sahibinin yaşına göre farklılık göstermektedir. Bu ücret Schengen üye ülkelerin belli bir ücrete tabii içerisinde olup konsolosluk vize harcı, başvuru merkezi ücreti, seyahat sağlık sigortası, firmamızın danışmalık olarak alınan yer almaktadır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vize başvurusu için gerekli tüm evrakları eksiksiz hazırlandıktan ve başvuru merkezindeki randevuya gidilerek biyometrik veri kaydı yapıldıktan sonra başvuru dosyası son halini almaktadır. Dosyanın başvuru merkezinden sonra Hollanda Konsolosluğu’na teslim edilme aşamasından sonra vize kabul ya da ret kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Dosya prosedüre alındıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama 7 ila 10 iş günü olacaktır. İşlem süreleri konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek evrak veya evrak değişikliği taleplerine, resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurularının kaç gün sonra sonuçlanacağı değişkenlik gösterebileceği için herhangi bir gecikmenin ve aksamanın yaşanmaması adına vize müracaatlarınız seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde yapmanızı önermekteyiz.

Konsolosluk değerlendirme sürecinin uzaması halinde, farklı bir ülkeye seyahat edecekseniz ve pasaportunuzu kullanmanız gerekecekse durumunuzu kanıtlayan ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülkeye ait uçuş ve konaklama rezervasyonlarının bilgilerini mevcut başvuru dosyasına kesinlikle eklemeniz gereklidir.

Hollanda vize müracaat sırasında ve vize sonuçlanma aşamasında tüm süreci sizinle beraber takip edebilmekte olup bu süreci en basit ve hızlı şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vize işlem ve sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olup, firmamızın süreç ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Hollanda Vize Reddi

Hollanda Vize Reddi Nedenleri

Vize başvuruları olumlu olduğu gibi Hollanda vize reddi ile de sonuçlanabilmektedir. Reddedilmesinin birçok sebebi olabilir.

 • Vize başvuru formlarının eksik ya da hatalı doldurulması,
 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi,
 • Doğru vize türü ile başvuru yapılmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını kanıtlayan evrakların (banka hesabı, gelir belgesi vb.) yetersiz ya da eksik olması,
 • Kişinin seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair yeterli ve ikna edici kanıt sunulamaması,
 • Seyahat planlamasının inandırıcı bulunmaması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyon bilgilerin sistemde görünmemesi gibi

Yukarıdaki nedenler bunların en başında gelmektedir. Vize başvurusu yapılırken tüm bu maddelere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Hollanda Konsolosluğu tarafınıza ret kararını ve nedenlerini açıklayan bir form gönderilir. Bu formda belirtilen nedenleri inceleyip gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret kararı çıkarsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

Hollanda Vizesi Ret İtirazı Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi ret ile sonuçlanan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ret kararına itiraz etme ve temyize gitme hakkına sahiptir. İtiraz ilgili konsolosluklara mail yoluyla yapılabilmektedir. Konsolosluğa yazacağınız itiraz mailinde Hollanda’ya neden seyahat etmek istediğinizle ilgili detaylı bir iyi niyet mektubu yazmanız çok önemlidir. Bu mektupta mesleki durumunuzu anlatmanız da etkili olacaktır. İtirazınızı mail yoluyla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz seyahat hakkında evrakları eklemeniz doğru olacaktır.

Reddi almanız durumunda itiraz işlemleri ve yeniden başvuru yapmak için firmamızca tekrar ilerlemeniz vizenizin olumlu sonuçlanması açısından daha avantajlı olacaktır. Eksiklerin belirlenmesi; seyahat amacına uygun, doğru ve hatasız evraklarla başvuru yapılması, hızlı ve kolay randevu alma konularında firmamızla iletişime geçebilir ve danışmanlık alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar

STANDART EVRAKLAR (HER BAŞVURU İÇİN OLMASI SORUNLU EVRAKLAR)

TURİSTİK GİDECEKLER İÇİN BANKA DÖKÜMÜ

 • Şirket çalışanı ise şahsi banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)
 • Şirket sabihi ise şahsi yada şirket banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

TİCARİ GİDECEKLER İÇİN EVRAKLAR

 • Şirket Davetiyesi (Firma yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olacak)
 • Şirketin Banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

AILE ZIYARETINE GIDECEKLER IÇIN EVRAKLAR

 • Belediye Onaylı Davetiye
 • 3 Aylık Maaş dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa)
 • Şahşi Banka hesap hareketleri dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan)

ŞİRKET SAHİBİ VE FİRMA ORTAKLARI İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Faaliyet belgesi (Orjinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Tescil Bağ-kur Dökümü (E-Devletten alabilirsiniz)

ŞİRKET ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyid eden konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Faaliyet belgesi (Orjinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • SSK İşe giriş bildirgesi
 • SGK Tescil Hizmet dökümü (E-Devlet üzerinden alınıp barkodlu olacak)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)

SERBEST MESLEK SAHİPLERİ İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Oda sicil kaydı (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Tescil Barkodlu Bağ-kur dökümü (E-Devlet alabilirsiniz)

AVUKATLAR İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben yazılmış kaşeli ve imzalı vize talep dilekçesi
 • Baro’dan belge (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Avukatlık Kimliği (Fotokopisi)

ÇİFTÇİLER İÇİN

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Bağlı bulunduğu makamdan onaylı görev ve izin yazısı
 • Resmi kurum görev kimlik kartı fotokopisi (Önlü arkalı)
 • Maaş bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)
 • Bağkur dökümü (Var ise E-Devlet üzerinden alınabilir)

EMEKLİLER İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Emekli cüzdanı veya Emekli yazısı (Emekli olduğu kurumdan)
 • Maaş dökümü (Emekli maaşı alınan bankadan, son 3 aylık güncel bakiye ve kaşe imza)

EV HANIMLARI İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Evlilik Cüzdan (Varsa 2-3 sayfasının fotokopisi)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.

ÖĞRENCİ VE ÇOCUKLAR İÇİN

 • Öğrenci Belgesi (Fotokopisi)
 • 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan seyahat izni için noter tasdikli muvaffakatname (Orijinal ve yeni tarihli olup)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.