İspanya Vizesi

İspanya vizesi

İspanya; España ya da resmî adıyla İspanya Krallığı (Reino de España) Avrupa bölgesinin güney batısında, İber yarımadasında yer alır. Güney ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve güneyde Cebelitarık ile komşudur.

Köklü geçmişi, sıcak insanları ve doğal güzellikleriyle İspanya, en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olup Türkler vatandaşları tarafından da tatil ve ticari ziyaret gibi amaçlarla tercih edilen bir ülkede İspanyolca, Katalanca, Baskça diller konuşulur. Ünlü futbol kulübüne ev sahipliği yapan ve turist şehri Barcelona bunlardan biridir. Bunun yanı sıra İspanya’da 7 bin Türk vatandaşı yaşamaktadır.

Schengen Anlaşması ülkelerden biri olan İspanya, umuma mahsus pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamakta olup seyahat etmek isteyenler İspanya vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Türkiye ile İspanya arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 gün konaklama süresini aşmayacak şekilde vizeden muaftır.

İspanya’ya öncelik olarak seyahat ettikten sonra Avrupa’nın tümünde serbest dolaşım hakkı tanıyan Schengen vizesi bir izin (geçiş) belgesi ile diğer Schengen ülkelere’de serbestçe giriş sağlayabilirsiniz. Yapacağınız İspanya Schengen vize ile seyahat edeceğiniz İspanya ülkesinden giriş yapmanız çok önem olup bu vize ile aldığınız ülkeden başlayıp Türkiye’ye dönmeden Avrupa’nın diğer ülkelerine seyahat etme imkanı vardır.

İspanya Vize İşlemleri

Vize Başvurusu için Lütfen İletişime Geçiniz.

İspanya seyahat etmek için başvuracağınız vize türü seyahatin amacına göre değişmekte olup bu yönden vize türünü uygun başvuru yapmak daha önemlidir. Vize başvuru sahibin çalışma duruma göre başvuru evrakları farklılık göstermektir. Kusursuz başvuru,  formu eksiksiz, doğru bilgilerin doldurulup İspanya Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin hazırlanarak teslim edilmesi anlamına gelir.  İspanya Konsolosluğun  evrakların eksik olsa başvuru alınmamaktadır.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvurusu yapacak kişinin İspanya’ya seyahat amacını belirlemesi gerekir. Hangi amaçla seyahat edeceğini belirleyip uygun vize türü için başvuru yapmadan önce kişinin mesleki durumu da önem kapsamaktadır.

İspanya’ya seyahat amacına göre; turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti gibi vize türleri olup ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak evraklarda farklılık bulunabilir. Başvuru evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, işveren, memur, öğrenci, ev hanımı, işsiz esnaf veya serbest meslek sahibi olmasına göre değişiklik göstermektedir.

Kişiye uyan vize cinsini tanımlayıp alakalı vizenin dokümanlarını hazırladıktan sonra ilgili belgeleri yetkilendirdiği müracaat merkezi tarafından istenen belgeleri hazırlamalıdır.

Evrakları eksiksiz ve doğru hazırlamak İspanya vizesi nasıl alınır ilgili önemli bu adımda vize sürecinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi olan tarafımızda vasıtasıyla başvuru yapmanız başvurunuz da hızlı ve rahat biçimde gerçekleştirmenizi sağlar ve hata yapma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Vize başvurusu hakkında öncesinde sorularınızı cevaplama, evrak takibi, randevu alma, başvuru formunun doldurulması, vizenin sonuçlanma süreci gibi bütün adımlarda sizlere yardımcı olmakta ve zaman kaybını engellemektedir. İspanya vize müracaatına başlatmak için bize ulaşıp vize başvuru türüne göre sizlere yardım etmektedir.

İspanya Vizesi Türleri

İspanya vizesi uzun ve kısa süreli vize olarak 2 kısmada olmakta birlikte seyahat süresi 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türü olup şahsen kendisi yapmaktadır. Bu vizeye uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle İspanya’ya gidecek olan kişileri içindir. İspanya kısa süreli vize ise 180 gün içerisinde süresi 90 günü aşmayacak kişilerin başvuracağı İspanya vizesi içinde vize türleri ayrılmakta olup seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

İspanya’ya gitmek için nedeniniz ;

 • Tatil amaçlı ise turistik vize başvurusu,
 • Aile ve ya Arkadaşınızı ziyaret ise aile arkadaş ziyareti vize başvurusu,
 • Ticari görüşme ya da fuar katılımı amacıyla gidilecekse ticari vize başvurusu,
 • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise amaçlı vize başvurusu,
 • Transit geçişleriniz için transit vize başvurusu,

Firmamız, İspanya vize başvuruyu yapacak kişi ve kurumlara hizmet etmekte olup, İşlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, otel/uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır.

İspanya Turistik Vizesi (Akraba, Arkadaş Ziyareti)
İspanya’ya Aile-Akraba ziyaretleri için seyahat etmek istiyorsanız, yapılan başvuru olarak ‘Akraba ve Arkadaş ziyareti’ kapsamında vize başvuru yapılması gerekir. Sizi davet eden kişi tarafınıza yazılacak davetiye ile pasaport yada oturum kartını taranmış şekilde size mail atması gerekiyor. Davetiye size maille ulaştıktan sonra dikkat etmeniz gereken sizin çalışma durumunuz ya da ‘Sponsor’ olarak evraklarınızın hazırlamaktadır.

İspanya Turistik Vizesi (İşveren)
İspanya, Türkiye arasındaki iş ticareti yapan iş insanları bazı durumlarda turistik amaçlı ziyaret etmek isteyebilir.

İspanya Turistik Vizesi (Çalışan)
Özel bir şirkette çalışmaktasınız İspanya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize başvurusunda size uyan evraklar hazırlamanız gerekecektir.

İspanya Turistik Vizesi (Kamu Çalışanı)
Kamu çalışanı olarak İspanya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize almak için bazı evraklar hazırlamanız gerekecektir. Kâr amacı olmayan bir kurumdan dolayı diğer sektörlerde özel çalışan veya işverenler kadar evrak hazırlamasına gerek yoktur. Standart belgelerin dışında kurumdan istenilen belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.

İspanya Turistik Vizesi (Emekli)
Aile veya diğer turistik amaçlı İspanya’ya seyahat edenler turistik olarak’ta kendilerinden talep edilen belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirler.

İspanya Turistik Vizesi (Öğrenci)
Öğrenciler; eğitim kurumlarında okudukları için aktif çalışma yer almadığı gibi maddi yeterliliği olmadığından seyahat giderlerini karşılayacak bir sponsor ihtiyaç duyulur. İspanya turistik vizesini alabilmesi için bu sponsorlar aile bireyidir. Sponsor destekli turistik vize başvurularında, sponsor’un çalışma statüsüne göre talep edilen belgelerin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.

İspanya Turistik Vizesi (Ev Hanımları, Çalışmayan & İşsiz)
Ev hanımı, kurum ya da özel sektörde düzensiz çalışanlar, işsizler ise gerekli evrakları yerine getirdiğiniz takdirde işsiz olsanız dahi vize ihtimali bulunmaktadır. Başka önemli husus ise seyahat edecek kişinin masraflarını karşılayacak olan aile bireyin size sponsor olmasıdır. Sponsorunuz çalışma durumuna bağlı olarak evraklarını hazırlayarak başvurunuz ve seyahatiniz için maddi destek olacaktır. Çalışmayan bazı kişilerin yaşlarından dolayı vize alımında sıkıntılar yaşanabilmektedir.

İspanya Ticari Vizesi (İşveren, Çalışan)
İspanya iş amaçla seyahat amaçlayanlar, İspanya Konsolosluğu tarafından ‘ticari vize’ kapsamında değerlendirilebilmesi için davet mektubu veya fuar ile ilgili belgeyi sunması gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin mesleğiyle ilgili İspanya’daki bir firmayla görüşmeye yada bir fuara katılacak olmasıdır. İspanya’dan ticari vize başvurularında, davet eden firmanın davetiyesi antetli kâğıda yazılmış, gidecek olan kişileri pasaport bilgileri ve imzalı ve kaşeli olmalıdır. Davetiye e-mail yoluyla da iletilebilir, fotokopisi kabul edilmektedir. Fuar için vize başvurusu yapanların İsimleri görünmesi ve fuar biletlerini ibraz etmeleri avantaj sağlayacaktır.

İspanya vizesi

İspanya Vize Merkezi Başvuru Adımları

İspanya Schengen vizesiyle ile İspanya’ya seyahat etmek için firmamızdan destek alarak başvuru konusunda hızlı şekilde yol alabilirsiniz.
İspanya vize işlemlerinizde firmamız ile yapacağınızda izleyeceğiniz adımlar bulunmaktadır.

 • Telefon yada ofise gelerek iletişime geçip vize sürecini başlatabilirsiniz. Size sorular yöneltecek ve yanıtlarınız doğrultusunda gerekli evrak bilgilerini printer çıktısı yada mail ortamında gönderilir.
 • Size gönderdiği evrak listesini eksiksiz tamamlamalısınız ve dosyanızı hazırlamış olursunuz.
 • Sizden istenen tüm evrakları hazırlayarak dosya haline getirdikten sonra şahsen ofislerimize gelerek ya da kargoyla firmamıza ulaştırabilirsiniz.
 • İspanya vize başvurusu için hazırladığınız dosya firmamıza ulaştıktan ve tarafımızca incelendikten sonra varsa eksik ve hatalı evraklarınızın bilgisi sizinle paylaşılacaktır.
 • 25 Eylül 2014’ten itibaren Schengen vize başvurusu yapacakların biometrik bilgilerinin ve parmak izlerinin kaydı zorunlu hale gelmiştir. Bu tarihten sonra herhangi bir Schengen ülkesine biometrik ve parmak izi bilgilerini kaydettirmemiş yada ilk defa vize alacak başvuru sahiplerini bu bilgileri vermek üzere başvuru merkezine temsilcilerimiz davet edecektir.  Bu verilerin beyanı sürecinde başvuru sahibine eşlik ederek başvurunun sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacaktır. 25 Eylül 2014 sonrasında Schengen vizesi alanların bilgileri 2017 yılından önceki verilen parmak izi olduğundan başvuru merkezine parmak izi beyanı için gelmeleri gerekmemektedir. 2017 yılından sonra verilen parmak izi başvuru sahipleri parmak izi için gelmesine gerek yoktur.
 • Biometrik bilgilerini veren ve vermesine gerek olmayan tüm başvuru sahiplerinin vize işlem süreçleri firmamızın kontrolündedir. İspanya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresinin 5 iş günü arasında olacağı öngörülebilir. Bu süreç konsolosluğun ek belge talep etmesi ve konsolosluk resmi tatil günlerine göre değişebilir. Tüm vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri pasaportlarını ofisimize şahsen gelerek ya da verdikleri adresten kargo yoluyla teslim alabilmektedir.
 • Yapılacak olan vize başvuru gidiş tarihi başvuru sürecinden 17 gün sonrası istenmekte olup yapılacak başvurudan önce başvuru sahibi için randevu alınması daha sonra hazırlanacak evrakların 7 iş günü geçmeden hazırlaması gerekir.

İspanya Vize Randevusu

İspanya vizesi almak isteyen şahısların randevu alması zorunludur. İspanya Vize Randevusu için Başvuru Merkezi vize randevusu olmayan kişilerin kabul etmemektedir. Konsolosluğa yapılan başvurun durumuna göre değişiklik göstermektedir. Seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili dönemlerinde ileri tarihe randevu verileceğinden dolayı seyahat tarihinden en az 1 ay, en fazla 6 ay önce müracaat etmelisiniz.

İspanya vize müracaat randevusu şahsa özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. İspanya vize başvuru sahibi şayet randevu günü ve saati İspanya başvuru merkezinde olamazsa İspanya vizesi için yeni bir randevu oluşturması gerekir. Firmamız ile oluşturacağınız İspanya vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatinde alınır ancak geç alından randevu günü seyahatinizi geciktirebilir. Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir; belirtilen gün ve saatte yetkili arkadaşlarımızla birlikte İspanya vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

İspanya Vize Başvurusu 2020

İspanya’ya vize almaya karar vermiş başvuru sahibi yapması gereken vize çeşidine göre ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Bunun için size uygun olan İspanya vize başvurusu 2020 yılı güncel evrak listesini hazırlar printer çıktısı veya size mail olarak firmamız iletmektedir.

Başvuru yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken belgelerin yanında statünüze göre iş yerinizden temin edeceğiniz belgelerle birlikte gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir. Ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlanır. Randevu gününüz onayınız’dan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte İspanya vize başvuru merkezine yapılır.

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vizelerinin türüne göre hazırlanması ve doldurulması gereken temel evrakları vardır. Pasaport, biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sigortası ve başvuru formu bu evraklar arasında yer almaktadır.

Başvuru formunuz eksiksiz olarak hazır olması gerekmektedir. Kişiye ait bilgilerin kusursuz ve İspanya Konsolosluğun istediği şekilde olması gerekmektedir. Başvuru Form üzerinden herhangi bir karalama, oynama olmaması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz İspanya vize başvuru formu tarafımızca uygun ve kusursuz şekilde hazırlanır.

İspanya Vize Ücreti 2020

Vize başvuru yapacak olan kişilerin belirlen vize harcını ödemesi gerekmektedir. Schengen Antlaşması olan üye ülkelerin belli bir ücrete tabii içerisinde olup konsolosluk harcı, başvuru merkezi ücreti yer almaktadır.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen bölgesi üye ülkelerinden biri olan İspanya, umuma mahsus pasaporta sahip olan her Türk vatandaşı İspanya’ya seyahat edecekleri için Schengen vizesine başvurmalıdır.

Schengen vize başvurusu için gerekli tüm evrakları kusursuz hazırlandıktan sonra başvuru merkezindeki randevuya gidilerek biometrik veri kaydı yapıldıktan sonra başvuru dosyası son halini almaktadır. Dosyanın başvuru merkezinden sonra İspanya Konsolosluğu’na teslim edilme aşamasından sonra vize kabul ya da ret kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Dosya işleme alındıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama 4 ila 5 iş günü olup seyahatin tarihi ise başvuru gününden itibaren 17 gün sonrası olması gerekmektedir. İşlem süreleri konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek evrak veya evrak değişikliği taleplerine, resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurularının kaç gün sonra sonuçlanacağı değişkenlik gösterebileceği için herhangi bir gecikmenin ve aksamanın yaşanmaması adına vize müracaatlarınız seyahat tarihinizden en az 1 ila 2 ay öncesinde yapmanızı önermekteyiz.

Firmamız, İspanya vize başvuru sırasında ve vize sonuçlanma aşamasında tüm süreç ile sizinle beraber takip edebilmekte; bu süreci kolay ve hızlı şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vize işlem ve sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olup, firmamızın süreç ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

İspanya Vize Reddi

İspanya Vize Reddi Nedenleri

Vize müracaatı olumlu olduğu gibi İspanya vize reddi ile de sonuçlanabilir. Ret edilmesinin bir kaç nedeni olabilir.

 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi,
 • Doğru vize türü ile başvuru yapılmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını kanıtlayan evrakların (gelir belgesi, banka hesabı, vb.) yetersiz ya da eksik olması,
 • Şahsın seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair yeterli ve ikna edici kanıt sunulamaması,
 • Seyahat planlamasının inandırıcı bulunmaması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyon bilgilerin görünmemesi gibi

Yukarıdaki nedenler bunların en başında gelmektedir. Vize başvurusu yapılırken tüm bu maddelere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

İspanya Konsolosluğu tarafınıza ret kararını ve nedenlerini açıklayan bir form verir. Bu formda belirtilen nedenleri inceleyip gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret kararı çıkarsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

İspanya Vizesi Ret İtirazı Nasıl Yapılır?

İspanya vizesi ret ile sonuçlanan umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ret kararına itiraz etme ve temyize gitme hakkına sahiptir. İtiraz ilgili İspanya konsolosluğa şahsen gidilerek ret kararı hakkında bir dilekçe ya da mail yoluyla yapılabilmektedir. Konsolosluğa yazacağınız itiraz dilekçesinde ya da mailinde İspanya’ya neden seyahat etmek istediğinizle ilgili detaylı bir iyi niyet mektubu yazmanız mesleki durumunuzu anlatmanız da etkili olacaktır. İtirazınızı mail yoluyla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz seyahat hakkında evrakları eklemeniz doğru olur.

Reddi almanız durumunda itiraz işlemleri ve yeniden başvuru yapmak isterseniz firmamızca tekrar ilerlemeniz vizenizin olumlu sonuçlanması açısından daha avantajlı olacaktır. Eksiklerin belirlenmesi; seyahat amacına uygun, doğru ve hatasız evraklarla başvuru yapılması, hızlı ve kolay randevu alma konularında firmamızla iletişime geçebilir ve danışmanlık alabilirsiniz.

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar

STANDART EVRAKLAR (HER BAŞVURU İÇİN OLMASI SORUNLU EVRAKLAR)

Not: Yapılacak başvurun evrakları başvuru gününe göre 7 iş günü geçmemesi gerekmektedir.

TURİSTİK GİDECEKLER İÇİN BANKA DÖKÜMÜ

 • Şirket çalışanı ise şahsi banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)
 • Şirket sahibi ise şahsi yada şirket banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)
 • Şirket ortakları şahsi banka hesap hareketleri dökümü  (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

TİCARİ GİDECEKLER İÇİN EVRAKLAR

 • Şirket Davetiyesi (Firma yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olacak)
 • Şirketin Banka hesap hareketleri dökümü (Son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan, kaşe ve imza)

AİLE ZİYARETİNE GİDECEKLER İÇİN EVRAKLAR

 • Davet eden kişi tarafınıza yazılacak davetiye ile pasaport yada oturum kartı
 • 3 Aylık Maaş dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa)
 • Şahsi Banka hesap hareketleri dökümü (Davet eden kişi masrafları karşılıyorsa son 3 aylık, Güncel tarihli ve bakiyesi bulunan)

ŞİRKET SAHİBİ VE FİRMA ORTAKLARI İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Faaliyet belgesi (Orijinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Tescil Bağ-kur Dökümü (E-Devletten alabilirsiniz)

ŞİRKET ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyid eden konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Faaliyet belgesi (Orijinal yada E-imzalı olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Ticaret sicil gazetesi
 • SSK İşe giriş bildirgesi
 • SGK Tescil Hizmet dökümü (E-Devlet üzerinden alınıp barkodlu olacak)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)

SERBEST MESLEK SAHİPLERİ İÇİN

 • Şirket antetli kağıdına, kaşeli ve imzalı, konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Oda sicil kaydı (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Tescil Barkodlu Bağ-kur dökümü (E-Devlet alabilirsiniz)

AVUKATLAR İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben yazılmış kaşeli ve imzalı vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Baro’dan belge (Orijinal olacak)
 • Vergi levhası (Son dönem)
 • İmza sirküleri (Güncel tarihli)
 • Avukatlık Kimliği (Fotokopisi)

ÇİFTÇİLER İÇİN

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN

 • Bağlı bulunduğu makamdan onaylı görev ve izin yazısı (İngilizce olacaktır)
 • Resmi kurum görev kimlik kartı fotokopisi (Önlü arkalı)
 • Maaş bordrosu (Son 3 ay, imza ve kaşelenmiş olacak)
 • Bağkur dökümü (Var ise E-Devlet üzerinden alınabilir)

EMEKLİLER İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Emekli cüzdanı veya Emekli yazısı (Emekli olduğu kurumdan)
 • Maaş dökümü (Emekli maaşı alınan bankadan, son 3 aylık güncel bakiye ve kaşe imza)

EV HANIMLARI İÇİN

 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi (İngilizce olacaktır)
 • Evlilik Cüzdan (Varsa 2-3 sayfasının fotokopisi)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.

ÖĞRENCİ VE ÇOCUKLAR İÇİN

 • Öğrenci Belgesi (Fotokopisi)
 • 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan seyahat izni için noter tasdikli muvaffakatname (Orijinal ve yeni tarihli olup)
  Not: Masrafları kim karşılıyorsa evrakları ona göre hazırlanması gerekir.

İspanya Vizesi için Hatırlatmalar

 • Başvurular 6 ay sonrasına başvuru yapılmaya başlandı.
 • Yapılan Başvurular randevu gününden itibaren 15 günlük bir süreçten sonra başlar.
 • 2014 Eylül ayında başlayan Parmak izi verenler 5 yıl doldurulduğu için tekrar parmak izi verme zorunluğu vardır. Yeni düzenleme ile 2017 tarihine kadar olan parmak izi kişiler tekrar parmak izi vermesi gerekmektedir. Sonraki yıllarda tekrar parmak izi verse dahi yeniden vermek zorundadır.