Küba Vizesi

Küba vizesi

Küba, resmî olarak Küba Cumhuriyeti,  Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba’nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Küba’nın kuzeyinde Birleşik Devletler, batısında Meksika ve Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika ve güneydoğusundaki Haiti ve Dominik Cumhuriyetine kadar uzanır.

28 Ekim 1492’de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şu an Küba’ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898’de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya’nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902’de Birleşik Devletler’den resmi bağımsızlık kazandı.

Küba, Karayipler’de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahip olup aynı zamanda Karayip Denizi’nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi’nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. Uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Küba Vize İşlemleri

Vize Başvurusu için Lütfen İletişime Geçiniz.

Küba Vizesi Başvurusu

Küba vizesi başvurusunu hızlı ve pratik şekilde alabilirsiniz. Küba Büyükelçiliği bölge ayrımına bakılmaksızın vize işlemleri sonuç verir. Türkiye’nin her yerinden Küba vizesi için başvuruda almaktayız. Hızlı Küba vizesi başvurusu yapmak için bize ulaşabilirsiniz.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vizesi, bir belgeden oluşmakla birlikte pasaporta işlememektedir. Pasaport Sahibine verilen belge, etiket olarak pasaporta işlenmez ve Küba’ya girişlerde de kimlik bilgilerinin sunularak seyahat sonrası en az 6 geçerli pasaportunuzun ve kimliğiniz yanında olması önemle tavsiye ederiz.

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar

Küba vizesi için en önemli evrak kullanmakta olduğunuz pasaporttur. Küba vize başvurunuz ’da kullanılan pasaportta herhangi bir zarara uğramamış olması ve dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. lekelenmiş veya zarar görmüş pasaportlara yapılan başvurularda Küba’nın sınırından geri çevrilme olasılığı bulunur bilir. Böyle bir durumda vize işlemlere başlamadan önce yenilemenizi tavsiye ederiz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evraklarımız elimize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen gerçekleşmekte olup. Aynı gün veya bir sonra ki günde vizeniz çıkmış olup, firmamız tarafından size kargo yolu ile gönderilir.

Küba Vizesi İçin Yeşil Pasaport

Yeşil pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba vizesinden muaftırlar. Diğer pasaportu sahipleri de Küba’ya vize almadan giriş yapabilirler. Ancak Umuma Mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportu olan kişiler Küba vizesinden muaf tutulmamaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize başvurularını tarafımca yapılmaktadır.

Küba vize başvurunuzu E-posta yada ofisimize gelerek gerçekleştirebilirsiniz. Renkli taranmış pasaport fotokopinizi bize ulaştırdıktan sonra başvurunuzu çok kısa bir sürede sonuçlandırıyoruz.

Umuma Mahsus pasaportla yapılan Küba vizesi başvurularında bir yıllık süre ile tek girişli vize olarak başvuru belgesini alırsınız.

Küba vizesi

Küba Vizesi Geçerlilik Süresi

Küba vizeniz belge olarak verilmektedir. Vize onayı alındıktan sonra 1 yıl içerisinde tek sefer için 1 ay kullanım hakkına sahip olursunuz. Küba’ya ulaştıktan sonra görevli tarafından size ne kadar kalacağız süreyi soru sormakla birlikte sizin verdiğiniz cevabınıza göre işleme almaktadır.

Küba’ya Amerika’dan gidecek olanlara önemli duyuru!
Amerika seyahati sonrası Küba’ya seyahat etmeyi planlayan pasaport sahipleri Küba Turist belgesini Küba’nın Amerika’daki dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin Küba ile ilişkilerine bağlı olarak vize uygulamasında böyle bir işlem uygulanmaktadır. Ancak Amerika kıtasındaki diğer ülkelerden Küba’ya yapılan seyahatlerde Küba Turist vizesi geçerli kabul edilmektedir.

Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hatırlatmalar

  • Pasaportunuzda fotoğrafın bulunduğu çipli sayfayı renkli taratıp JPEG dosyası biçiminde kaydetmelisiniz.
  • Başvuru sahibin kimlik ön ve arka yüzün fotokopisi taratıp JPEG dosyası biçiminde kaydetmelisiniz.
  • Bu belgeleri topladıktan sonra dilerseniz info@vizeland.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Gerekli Belgeler

  • Pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi