Sri Lanka Vizesi

Sri Lanka vizesi

Sri Lanka; veya resmî adıyla Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusunda bulunan bir ada ülkesidir. 1972 yılından önce Seylan olarak bilinirdi. Hint Okyanusu’nun İncisi olarak da adlandırılan ülkede yaklaşık 21 milyon kişi yaşamaktadır.

Hükûmet güçleri ve Tamil Eelam Özgürlük Kaplanları (diğer adıyla Tamil Kaplanları) arasında gerçekleşen iç savaş 1983 yılından beri sürmektedeydi. Tamil Kaplanları’nın adanın kuzeyinde ve doğusunda Tamil Eelam adında bağımsız bir devlet kurma mücadelesi 2009 yılında hükûmet güçlerinin zaferiyle sonuçlanmıştır.

Sri Lanka Vize İşlemleri

Vize Başvurusu için Lütfen İletişime Geçiniz.

Sri Lanka Vizesi Başvurusu

Diplomatik, Hizmet, Hususi Umuma Mahsus pasaport Sahipleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde online olarak yada ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler. Online başvuru yapacak olan pasaport sahipleri firmamızca yapılmakta olup hava alanı yoğunluğun kurtulmak isteyenlere öncelik olur.

Sri Lanka vizesi

Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır?

Sri Lanka Vizesi için; online vize olarak, Sri Lanka’ ya 1 aylık olarak turistik, amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvuruları için gerekli belgeler;

Hatırlatmalar
  • Pasaportunuz, uçak bileti ve Otel rezervasyonun scanner edip info@vizeland.com mail adresinden göndermeniz ve vizeniz firmamız tarafında yapılacaktır.
Turistik vize için
  • Pasaport’unuz (Pasaportun Bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay süreli olması gerekmektedir)
  • Gidiş ve Dönüş Belirten Uçak biletiniz
  • Kalacağınız Otel Rezervasyonu